Innowacja i wiedza w podróżowaniu

Dźwirzyno – miejsce do wypoczynku nad morzem

Dźwirzyno to miejsce ciekawe. Ta niewielka nadmorska osada licząca jeszcze w latach 60. zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców może poszczycić się długą i zawiłą historią. Pierwsze wzmianki pochodzą jeszcze z początku XIII wieku. Brak tu dużych zakładów przemysłowych, a nawet centrów handlowych. Od największego miasta Kołobrzegu oddalona jest o zaledwie kilkanaście kilometrów. Wszystko to gwarantuje nieskazitelnie czystą wodę oraz sporą ilość zieleni. Turyści przybywający tu tłumnie chwalą sobie wyjątkową jakość kąpieli w Bałtyku.

Wyjątkowa piaszczysta plaża powstała na skutek rzeźbotwórczej działalności prądów morskich. Drobnoziarnisty piasek przenoszony jest z dna Bałtyku, przesycony dobroczynnymi minerałami. Dzięki temu powstała szeroka, czysta i piękna plaża. Każdy turysta nawet w największym szczycie sezonu znajdzie tu dla siebie wolne miejsce. Wiejące z kolei z kierunku północno-zachodnie wiatry sprzyjają uprawianiu windsurfingu, kitesurfingu czy zwykłego żeglarstwa.

W burze i sztormy z uprawianiem sportów wodnych lepiej się jednak przenieść na położone w pobliżu wsi jezioro Resko. Dzieli się ono właściwie na dwie części, na to z głębszym i płytszym dnem. W wielu miejscach brzeg jest całkowicie zarośnięty szuwarami, trzcinami i wysokimi trawami. Akwen wodny otaczają ponadto torfowiska, miejsca bytowania wielu chronionych i unikalnych gatunków zwierząt oraz roślin. Brzeg jeziora poprzecinany jest niewielkimi ścieżkami biegnącymi do gospodarstw i ośrodków turystycznych rozlokowanych wzdłuż jego linii brzegowej.

Znajdziemy tu komfortowe noclegi [noclegi do wynajęcia Dźwirzyno: info], w miłej i kameralnej atmosferze. Ponadto baza noclegowa składa się z obiektów, w których można podreperować stan swojego zdrowia. Zwolennicy sportów wodnych właśnie nad jeziorem powinni szukać kwater. Blisko będzie do przystani oraz szkół kitesurfingu, windsurfingu czy żeglarstwa. Na miejscu można też wypożyczyć cały niezbędny sprzęt do uprawiania tych sportów. Okolica obfituje więc w tereny o unikalnych walorach przyrodniczych. Najlepiej przyjrzeć się im z bliska w trakcie rowerowych bądź pieszych wycieczek wzdłuż dobrze oznakowanych tras. Spokój, cisza i dziewicza przyroda, każdy turysta znajdzie tu odpowiednią formą wypoczynku. Gdy w głowie marzy nam się jedynie bezczynne leżakowanie na plaży, to Dźwirzyno jest ku temu najlepszym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top