Innowacja i wiedza w podróżowaniu

Kościoły Górnego Śląska – Gliwice

Górny Śląsk jest ciekawym regionem naszego kraju. W samych Gliwicach możemy spotkać bardzo wiele interesujących kościołów, które w miarę możliwości warto odwiedzić. Jedna z ciekawszych świątyń znajduje się przy ul. Toszeckiej, a jest to mianowicie kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja. Według niektórych informacji można wywnioskować, że obiekt ten jest najstarszy w mieście. Prawdopodobnie powstał on w 1232 roku. Jego twórcą był Zakon Rycerski Templariuszy (http://historyk.republika.pl/arty/templariusze.htm). Przynajmniej istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że rzeczywiście tak było. Przez wieku obiekt był wielokrotnie przebudowywany, więc dziś nie wygląda tak jak na samym początku. Jest to ogromny zabytek, który trzeba zobaczyć będąc w Gliwicach, ponieważ niewiele jest w naszym kraju miejsc, które mają prawie 800 lat. Aczkolwiek pod tym względem mógłby z nim konkurować zamek w Malborku (http://www.innowacjaiwiedza.pl/odkrywamy-skarby-malborka).

W Gliwicach znajduje się także sporej wielkości katedra pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Budowano ją w latach 1886 – 1900. Znajduje się ona przy jednej z głównych ulic miasta w niedalekiej odległości od rynku, dlatego każdy bez trudu ją odnajdzie. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że ten obiekt sakralny powstał dopiero w roku 1992, a wszystko to za sprawą papieża Jana Pawła II.
W Gliwicach młodych świątyń jest bardzo wiele i kolejną z nich jest na pewno dosyć spory kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja. Jest to budowla w stylu neogotyckim, powstała w latach 1907 – 1911. Warto zaznaczyć, że obiekt ten jest w stanie pomieścić w swoim wnętrzu aż 6000 osób. Jest więc to naprawdę ogromny kościół. Osoby, które fascynują się religią i lubią zwiedzać oraz podziwiać przepiękne miejsca na terenie naszego kraju, powinny odwiedzić miasto.

Na terenie Gliwic jest bardzo wiele zabytków i ciekawych miejsc. Obejrzenie wszystkich zajmie zapewne kilka dni. Jeśli więc chcemy naprawdę zwiedzić i poznać Gliwice, to musimy rozważyć co najmniej kilkudniowy przyjazd do tego miasta. Na szczęście baza noclegowa jaką tutaj zastaniemy jest całkiem spora i potrafi pomieścić ogromne ilości przyjezdnych. Noclegi w Gliwicach () to jedne z lepszych ofert na Górnym Śląsku. Jeśli chcemy to możemy zatrzymać się w drogim i luksusowym hotelu, a jeśli wolimy skromniejsze oferty to wybierzemy jeden z wielu moteli, bądź pensjonatów jakie na terenie miasta i okolicy się znajdują.

3 thoughts on “Kościoły Górnego Śląska – Gliwice

  1. Fajne miasto – byłam kiedyś podczas wyjazdu służbowego, ale krótko. Muszę tam wrócić i pozwiedzać na spokojnie.

  2. Ja byłam całkiem niedawno i bardzo mi się podobało, nie wiedziałam, że można w Gliwicach tak ciekawie spędzić czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top