Innowacja i wiedza w podróżowaniu

Miasto na soli – Inowrocław

Położony w województwie kujawsko- pomorskim Inowrocław jest uznawany za stolice Kujaw Zachodnich. Liczne sanatoria oraz domy uzdrowiskowe sprawiły, że jest on uważany za miejscowość uzdrowiskową. Dawniej Inowrocław nazywany był „miastem na soli”, gdyż funkcjonowała tutaj kiedyś kopalnia „Solno”. Miasto jest ważny ośrodkiem kulturalnym oraz historycznym. Posiada także niezaprzeczalne walory przyrodnicze. To niezwykle ciekawe miejsce ma z pewnością wiele do zaoferowania. Nieważne czy przyjeżdżamy do Inowrocławia w celach turystycznych, wypoczynkowych lub uzdrowiskowych. Mamy do wyboru wiele atrakcyjnych ofert noclegowych. W mieście funkcjonuje wiele hoteli, które z pewnością pozwolą nam poczuć niesamowity klimat Inowrocławia. Zaplecze noclegowe (Inowrocław) jest dobrze zorganizowane. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie.

Słynne uzdrowisko „Solanki” jest zgrupowane w jeden kompleks, który wciąż się powiększa. Specjalizują się w leczeniu różnych jednostek chorobowych, w tym chorób reumatologicznych i układu krążenia. Obiekty są umiejscowione w Parku Solankowym. Znajdziemy tutaj kompleks sanatoriów oraz tężnie. Park to doskonale miejsce do wypoczynku. Ma on ponad 100 lat i składa się z pięknie zagospodarowanych, zadbanych terenów zielonych. Na powierzchni 85 hektarów znajdziemy wszystkie ważne obiekty, m. in. muszla koncertowa oraz tereny rekreacyjne. Przepiękne kwiaty, dwa malownicze stawy, most, fontanna i liczne pomniki- to wszystko razem stanowi cudowną kompozycję. Ciekawą tradycją Inowrocławia jest sadzenie drzew przez sławne osoby. Swoje dęby lub klony mają tutaj np. Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki oraz Bogusław Linda. Na spacer najlepiej wybrać się w Ogrody Papieskie. Zobaczymy tutaj niezwykłe gatunki roślin, piękne geometryczne trawniki oraz barokowy krzyż. Ławki w stylu wiedeńskim, źródełka wody oraz niesamowite oświetlenie budują cudowny klimat. Inowrocław to miasto, w którym znajdziemy niezwykle cenne i niepowtarzalne atrakcje. W centrum znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pobyt tutaj bez wątpienia wpłynie dobrze na nasze ciało oraz umysł. Piękne tereny oraz liczne walory przyrodnicze dostarczą moc wrażeń estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top