Innowacja i wiedza w podróżowaniu

Odkrywamy skarby Malborka

O Krzyżackim Zamku w Malborku słyszał chyba każdy. Twierdza została wybudowana w stylu gotyckim i jest największą tego typu budowlą w całej Europie. Zamek wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO (UNESCO – info). W jego skład wchodzą Zamek Średni, Wysoki oraz dwa dziedzińce – zewnętrzny i wewnętrzny. Teren obiektu zajmuje ponad 20 hektarów. Oprócz zwiedzania zamku, zobaczyć można też jego podziemia. Istnieje również możliwość wejścia na wieżę zamkową, skąd widać cały Malbork oraz jego okolice. Wspaniałą atrakcją dla turystów jest rozpoczynające się po zmroku widowisko „Światło i dźwięk”. Zwiedzający mogą wtedy zobaczyć piękne efekty świetlne i usłyszeć dźwięki takie jak stukot kopyt czy rżenie koni, a także odgłosy rycerskich kroków. To wszystko w połączeniu z opowieściami lektora powoduje, że obecni na widowisku mogą poczuć się jak w czasach średniowiecza oraz w pewien sposób odczuć obecność osób, które dawniej zamieszkiwały twierdzę.

W Malborku obok Placu Miejskiego, znajduje się również miniatura zamku krzyżackiego zbudowana w skali 1:30. Budowla ma 2 metry wysokości i zajmuje powierzchnię około 50 metrów kwadratowych. Dzięki tej rekonstrukcji możemy bez problemów obejrzeć zamek z zewnątrz w całości.

Atrakcje nawet w nocy? Tak, wypoczynek może urozmaicić nawet samo miejsce na nocowanie (Malbork noclegi – lista). Tutaj uwagi wart jest dom „Gemini”, który istnieje od XIX wieku i został drobiazgowo odrestaurowany, dzięki czemu każdy może spędzić noc w pięknym, zabytkowym miejscu. Budynek znajduje się w centrum miasta, niecały kilometr dzieli go od zamku krzyżackiego.

Warto też zainteresować się ofertą „Rycerskiego Dworu” w Szteklinie. Jest to cały kompleks, który zajmują repliki średniowiecznych budowli. To dobre miejsce na wypoczynek dla całych rodzin wraz ze zwierzętami. Możliwość noclegu w takim miejscu to ciekawe spotkanie z historią i gwarantowane wspomnienia na lata. Dodatkowo, na terenie obiektu znajdują się parking oraz miejsce na grilla, bądź ognisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top