Innowacja i wiedza w podróżowaniu

Walory przyrodnicze Mrągowa

Mrągowo – miasto, które chętnie odwiedzane jest przez turystów z Polski i nie tylko. Przepiękna miejscowość słynie nie tylko z malowniczych widoków oraz pięknej przyrody, ale też z dużej ilości zabytków. Położone jest w północno–wschodniej Polsce. Od roku 1982 organizuje się tu Piknik Country. Co roku na to wydarzenie przyjeżdża duża liczba turystów, którzy mogą wynająć tanie i komfortowe noclegi. Mrągowo słynie z tego, że sporo ośrodków wczasowych położonych jest w atrakcyjnym miejscu. Niemało jest tu jezior i lasów. Baza noclegowa oferuje miejsca, które umożliwią przede wszystkim relaks i wspaniały wypoczynek. Wiele atrakcji sprawia, że odwiedzający chętnie wracają tu w czasie wakacji. Prawie wszystkie restauracje są polecane przez innych przyjezdnych i miejscowych, tak samo jak obiekty (Mrągowo – lista) oferujące noclegi.

Mrągowo znane jest z niesamowitej przyrody. Malownicze widoki z pewnością zachwycą niejednego wczasowicza. Jezioro Sołtyskie znajduje się w granicach Mrągowa (więcej – informacje). Zlokalizowane jest w jego północno–zachodniej części. Jest to mały oraz płytki zbiornik, który wspaniale nadaje się do wypoczynku. Jego maksymalna głębokość wynosi około 5 m, zaś średnia głębokość to 2,4 m. Akwen otoczony jest łąkami oraz parkami. Zorganizowano tam również miejsca parkingowe. Dostępne są także ścieżki rowerowe oraz sklepy i bary. Stworzono także pomosty i niewielkie zatoczki. W jeziorze żyją różne gatunki ryb – dominują tam szczupaki oraz liny.

W okolicy Mrągowa znajduje się także jezioro Sutapie Małe. Można zobaczyć je po lewej stronie drogi Mrągowo – Piecki i Mikołajki. Zbiornik otoczony jest lasem, a w okół jeziora biegnie ścieżka. Po wschodniej stronie do dyspozycji wszystkich jest niestrzeżona plaża. Na całej długości linii brzegowej znajdują się pomosty. Jezioro łączy się z jeziorem Sutapie Wielkie oraz jeziorem Czos. W zbiorniku występują leszcze, okonie, a także płocie.

Jezioro Czos to najbardziej znane jezioro w Mrągowie. Jest to niewielki zbiornik. Nad nim usytuowane są kąpieliska, apartamenty wczasowe, ośrodki wypoczynkowe, restauracje oraz hotele. Zbiornik posiada urozmaiconą linię brzegową, a w południowo–wschodniej części znajduje się nieduża wysepka. Żyją w nim ryby, takie jak: leszcz, okoń, szczupak, czy też węgorz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top