Wszystko po naszej myśli

Każdy z nas marzy o tym, aby jego było idealne, pod każdym względem. Aby nie spotkały go smutki, aby zawsze był uśmiechnięty. Aby nigdy na nic nie brakowało mu pieniędzy. Aby miał kochającą rodzinę. Co nam może dać takie życie, taką postać rzeczy, a może kto może nam to dać. Każdy z nas za szczęście może uważać zupełnie inną postać rzeczy. Niektórzy za pełnię swojego szczęścia uważają to, że są zdrowi i mają kochającą ich rodzinę. Świat jest bardzo różny, dlatego jest piękny. Sukces można odnieś na różnych płaszczyznach naszego życia: na prywatnej, na zawodowej również na duchowej. Wszystkie mają jeden cel, czyli osiągnąć finalnie sukces co by to nie było.

Więc jak to zrobić, jak odnieść sukces?

Jeśli byłoby to takie proste jak się wydaje to każdy by było bogaty i szczęśliwy, a jednak tak nie jest. Na świecie jest dużo zła, dużo biednych ludzi, którzy na pewno nie są zbyt szczęśliwi. Aby odnieść sukces trzeba wykazać się odpowiednimi cechami charakteru oraz duchem wali i wytrwałością. Dopiero wtedy możemy liczyć na to, że w życiu zacznie nam się dobrze wieść. Jakie cechy charakteru są nam w tym wypadku bardzo pomocne?

Po pierwsze to bezkresna wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego wcześniej celu. Jeśli zastanowimy się na czymś i na podstawie radę eksperta dojdziemy do wniosku że jest to dobre powinniśmy nie patrząc na nic wokoło tylko, dążyć do tego, aby się spełniło i dało nam określony wcześniej efekt. Czy wiecie, że ludzie bogaci nie bankrutują, nie spadają na dno? Oczywiście, że tak, ale mają jedną bardzo ważną cechę, czyli wytrwałość, potrafią się podnieść z największych długów, wyjść na prostą i jeszcze bardzo dużo zarobić. To jest właśnie różnica pomiędzy większością społeczeństwa a klasą ludzi najbogatszych.

Intelekt godny Alberta Einsteina. Jak można pomyśleć na pierwszy rzut oka, na pewno chodzi o ludzi bardzo dobrze wykształconych i to na pewno umysły ścisłe. Nic bardziej mylnego, Cechy, które przytoczyłem posiada człowiek mądry i wykształcony, a nie człowiek inteligentny. Podczas życia zdarzają się przeróżne sytuacje, nie zawsze dobre, czasem bardzo złe bądź wymagające podjęcia natychmiastowej decyzji, tutaj właśnie intelekt gra najważniejsze skrzypce ze wszystkiego. Bardzo trudno jest podejmować szybko dobre decyzje, jest to bardzo ważna cecha, jedna z ważniejszych. Pomaga w tym wypadku na pewno doświadczenie zdobywane latami. Nasz sposób myślenia powinien obejmować wszystkie przypadki tego, co może się stać w danej sytuacji a wtedy nigdy nic nas nie zaskoczy.

Predyspozycje są nie tak bardzo ważna, ale pomagają zacząć. Weźmy sobie dla przykładu Michaela Jacksona. Pomimo setek godzin treningu tańca, którego uczył go ojciec, Michael urodził z takim głosem, nie wyćwiczył go. To jest właśnie predyspozycja w tym przypadku do śpiewania. Natomiast to jakim świetnym tancerzem był zawdzięcza tylko i wyłącznie samemu sobie i temu ile czasu poświęcił na to, by wyćwiczyć swój słynnych ruch niemalże do perfekcji.

Pewność siebie jest kluczowa przy rozmawianiu z innymi ludźmi, niekiedy musimy sprzedać coś innemu człowiekowi, czy to jest produkt, czy o jest idea, zasada panuje taka sama, jeśli klient zauważy, że się denerwujemy może pomyśleć sobie o tym, że produkt, który ma zamiar kupić jest niepewną inwestycją i lepiej się w to nie pakować. Silne nerwy i pewność siebie bardzo pomagają w życiu. Można podczas rozmowy poprzez swój silny charakter zdominować do tego stopnia naszego rozmówce, że będzie „ jadł nam z ręki „. Wszystkiego można się nauczyć, a im większą wiedzę będziemy posiadać i im więcej przeżyjemy różnych sytuacji w życiu tym będzie nam łatwiej podejmować decyzje i rozmawiać z innymi.

Czymże byłbym sukces bez jego wizji. Każdy przedsiębiorca z dniem założenia firmy powinien mieć wizję na swoją własną firmę, zwłaszcza gdy sytuacja na rynku nie jest zbyt ciekawa. Wizja firmy jest jak lek na chorobę, poprawia morale w drużynie, a przecież to pracownicy tworzą w największej części firmę nie właściciel.

Kolejną cechą odróżniającą ludzi sukcesu jest dyscyplina.

Dyscyplina to kolejna cecha, która jest niezwykle istotna w życiu. Jeśli nie ma dyscypliny w naszym działaniu to nic nie osiągniemy, jeśli mamy zaplanowane zrobienie czegoś to musi zostać to wykonane. Większość ludzi nie osiąga zbyt wiele, ponieważ mają problemy właśnie z dyscypliną. Musimy stać się bardziej konsekwentni w swoim działaniu tak samo i myśleniu.

Zdolność adaptacji w wyniku zmian.

Adaptacja to cecha, która pozwoliła istnieć wszelkiemu życiu na naszej planecie. To właśnie poprzez adaptację pierwsi ludzie przetrwali chłody epoki lodowcowej, ogromne drapieżniki, przystosowali się do życia w trudnych warunkach i dlatego istniejemy. Tak samo, jak nasi przodkowie tam my dzisiaj mamy swój świat pełen niebezpieczeństw, które tylko się czają na nasze zdrowie, życie lub dobra materialne.

Podsumowując, każdemu nie jest pisane osiągnąć sukces. Podane wyżej cechy charakteru ukazują tylko część drogi jak odnieść sukces. Potrzeba to bardzo dużo pracy i ciągłej kontroli na zmieniającą się sytuacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here