agent nieruchomości
Fot. Pexels.com

Zarówno zakup nieruchomości jak i jej sprzedaż to trudne momenty, które wiążą się z pamiętaniem o bardzo wielu rzeczach, zwłaszcza formalnych. Warto pójść po pomoc do specjalisty. Jest nim agent nieruchomości, który pomoże w zakupie jak i sprzedaży domu, mieszkania czy działki.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/agencje-nieruchomosci-jak-powinien-prezentowac-sie-dobry-agent-nieruchomosci/

Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

Skorzystanie z pomocy jest istotne zarówno w kwestiach formalnych jak umowa przedwstępna jak i w kwestiach doradczych. Osoba, która od dawna się tym zajmuje doskonale wie w jakiej cenie dana nieruchomość może zostać sprzedana.

W przypadku zakupu wskazuje na co należy zwrócić uwagę. Warto skorzystać z jego doświadczenia i sugestii. Osoby, które nie korzystają z rad specjalisty często latami próbują sprzedać nieruchomość lub sprzedają ją szybko, ale za bezcen.

Agent nieruchomości – na co zwrócić uwagę przy pierwszym spotkaniu?

Jest wiele elementów na jakie warto zwrócić uwagę. Pierwszym z nich jest profesjonalizm i podejście do klienta czyli Ciebie. Agent odwołał spotkanie w ostatniech chwili? Spóźnił się? Takie elementy mogą wskazywać na brak zaangażowania w pracę, a także na lekceważenie Twojej osoby.

Kolejnym elementem jest strój. Agent nieruchomości reprezentuje siebie, swoją firmę i klienta. W związku z tym jego strój powinien być elegancki i pasować do okazji. W dużej mierze liczy się zachowanie odpowiedniego dress codu.

Podczas pierwszego spotkania agent powinien przedstawić plan na sprzedaż danej nieruchomości. Oczywiście nie musi być ona kompletna ponieważ podczas rozmowy może wyjść wiele ważnych szczegółów. Ważne jest jednak pokazanie inicjatywy oraz pomysłów na sprzedaż.

Innym elementem o jakim nie możemy zapomnieć to sposób w jaki agent się z nami komunikuje. A także jakie wrażenie na nas robi. W niektórych sytuacjach jak chociażby zła lokalizacja nieruchomości pomimo najlepszych umiejętności sprzedaży może się okazać, że cały proces trwa kilka miesięcy czy nawet ponad rok. W związku z tym warto wybrać na swojego agenta nieruchomości taką osobę, która wzbudza w nas sympatię. A do tego jest kontaktowa.

Zobacz też: http://www.czasabsolwenta.pl/dom-na-mazurach-co-warto-brac-pod-uwage-przy-zakupie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here