Kancelaria prawna

Odszkodowanie za wypadek lub w wyniku nieuzasadnionego zwolnienia z pracy to sprawy, którymi także na co dzień zajmuje się kancelaria prawna. Choć nie należą one do błyskawicznych, warto je zakładać. A chociażby po to, by winni ponieśli zasłużoną karę.

Jak kancelaria prawna może pomóc ofierze wypadku drogowego?

Po pierwsze sporządzi w jej imieniu pozew. Gdy to nie odniesie skutku, może poszukać naocznych świadków wypadku, którzy potwierdzą wersję wydarzeń pokrzywdzonego. Czasem kancelaryjnym adwokatom udaje się zdobyć niepodważalne dowody z przebiegu wypadku w postaci nagrań z okolicznego monitoringu. Żadne nawet z pozoru słabo zaludnione miejsce, nie jest przecież totalnym pustkowiem. Po każdym drogowym wypadku zostają jakieś ślady. Należy tylko je odnaleźć.

A jakie są kompetencje kancelarii prawnej, jeśli chodzi o odszkodowania wynikające z trwałego uszczerbku na zdrowiu klienta?

Kancelaria w jego imieniu może pozwać szpital i zażądać odszkodowania. Oczywiście jego wysokość będzie zależna od uszczerbku zdrowotnego, jaki poniósł klient. Im będzie on większy, tym w proporcjonalnym stopniu roszczenia chorego będą rosły. Niemniej trzeba uczciwie przyznać, że kolosalne odszkodowania zdrowotne się w Polsce nie zdarzają. Prym w tej materii bezsprzecznie wiodą Stany Zjednoczone. I jeszcze sporo czasu upłynie, zanim w Polsce będzie podobnie.

A co z nieuzasadnionym zwolnieniem z pracy?

I w tej sprawie może pomóc kancelaria prawna. Po pierwsze zgłosi ten fakt do Sądu Pracy. A po drugie pomoże napisać pozew cywilny przeciwko nieuczciwemu pracodawcy. Mimo że wysokość odszkodowania rzadko zadowala poszkodowanego. Już sam fakt, że przerwał zaklęte koło mobbingu i szykan- powinien być dla niego nagrodą.

Czasem jednak zdarza się, iż pracodawca zgadza się przywrócić pokrzywdzonego na dawne stanowisko. Nie robi to wy łącznie z sentymentu. Chodzi raczej o to, że taki krok opłaca mu się finansowo. I na tym polega zatem jego taktyczna zagrywka. Kancelaria prawna jedyne, co może zrobić po zakończeniu postępowania sądowego, to co jakiś czas pytać swojego klienta o to, jak obecnie zachowuje się jego pracodawca. Gdyby jednak nie był w porządku, zawsze można sporządzić nowy pozew oraz przywrócić sprawę na sądową wokandę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here