CFD

Dźwignia finansowa na rynku kontaktów CFD

Handel CFD oferuje inwestorom możliwość spekulacji na ruchach cen aktywów bez faktycznego posiadania samych aktywów bazowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych inwestycji, handel CFD pozwala inwestorom również na grę w dół.

Ponieważ inwestor nie jest w rzeczywistości właścicielem instrumentu bazowego, może on sprzedać składnik aktywów i osiągnąć zysk, gdy cena spada lub stracić zysk, gdy cena rośnie. Handel CFD daje również inwestorom dostęp do globalnych rynków, czy to akcji, kryptowalut, indeksów czy towarów. A wszystko to w jednym środowisku handlowym.

Dźwignia finansowa https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Komunikat_KNF_ws_kontraktow_na_roznice_CFD_66691.pdf  oznacza, że inwestor wkłada w transakcję tylko część własnych pieniędzy. Innymi słowy, to znacznie zwiększa siłę nabywczą, pomnażając początkową inwestycję i pozwalając na otwarcie pozycji znacznie przekraczającej początkową inwestycję.

Dźwignia finansowa jest często opisywana jako pożyczanie pieniędzy od brokera, nawet jeśli fizycznie nie pożyczamy żadnych pieniędzy, tu znajdziesz dalsze informacje na temat dźwigni finansowej na rynku kontraktów CFD.

Jak działa handel CFD?

Kiedy handlujesz CFD, nie jesteś właścicielem aktywów bazowych. Zamiast tego, kupujesz pewną liczbę CFD na rynku, kiedy uważasz, że cena aktywów wzrośnie, lub sprzedajesz je, kiedy uważasz, że cena spadnie. Wartość kontraktu CFD odzwierciedla i zawsze podąża za ceną aktywów bazowych.

W poniższym przykładzie kontraktu CFD na akcje Apple widać efekt dźwigni (x5) w obu kierunkach. Ryzyko zapewnione przez dźwignię w handlu CFD będzie miało wpływ na wygrane lub przegrane transakcje. CFD (contracts for difference) to kontrakty zawierane pomiędzy kupującymi (traderami) i brokerami (sprzedawcami) na podstawie spekulacji cenami aktywów w określonych warunkach rynkowych.

Zyski i straty są obliczane na podstawie różnicy w cenie pomiędzy ceną początkową, po której CFD jest sprzedawany lub kupowany, a momentem wyjścia z transakcji.

Szybka realizacja transakcji na rynku CFD

Szybka realizacja zleceń na poziomie średnio 8 milisekund dla transakcji na rynku Forex. Brak interwencji działu handlowego. Twoje zlecenie jest automatycznie kierowane do jednego lub więcej dostawców płynności, zapewniając, że Twoja transakcja jest zawsze realizowana szybko i efektywnie.

Hedging na rynku CFD

Handel CFD może również działać jako sposób zapobiegania potencjalnym stratom poprzez posiadanie prawdziwych aktywów. Na przykład, jeśli posiadasz akcje danej firmy, ale wierzysz, że cena akcji spadnie w pewnym momencie, możesz użyć CFD do ich sprzedaży. W przypadku, gdy spadną, osiągniesz zysk na tej pozycji. Ale jeśli cena wzrośnie, możesz po prostu zamknąć transakcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here