Żurawie warsztatowe

Żurawie, czyli różnego typu wciągarki wykorzystywane w przemyśle, to niezwykle poręczne urządzenia. Służą między innymi do transportu pionowego – czyli podnoszenia ku górze oraz opuszczania na dół wybranych przedmiotów i urządzeń. Są wykorzystywane szczególnie chętnie w trakcie pracy ze sprzętem niezwykle ciężkim, którego umieszczenie na blacie byłoby niewykonywalne dla jednego lub kilku pracowników. Również w innych sytuacjach żurawie warsztatowe okazują się niezwykle przydatne. Poniżej rozwijamy ten temat przyglądając się żurawiom z bliska – podpowiadamy, jakie ich rodzaje znajdziesz w specjalistycznych sklepach, jakimi funkcjonalnościami mogą się od zacząć oraz jaki żuraw warsztatowy warto wybrać. 

Żurawie warsztatowe – dla profesjonalnej pracy w Twoim zakładzie

Z żurawi warsztatowych korzystają różne grupy pracowników. Między innymi pracownicy obsługujący taśmy produkcyjne, a także pracownicy przygotowujący ładunki. W każdym wypadku, żuraw warsztatowy może okazać się urządzeniem poręcznym i niezwykle pomocnym w wykonywaniu czynności trudnych. Dostępne żurawie warsztatowe mogą różnić się elementami i cechami konstrukcyjnymi, funkcjami oraz ogólnym przeznaczeniem. Warto w czasie zakupów dokładnie zapoznać się ze specyfikacją dostępnych produktów i wybrać ten, który będzie idealnie pasował do Twoich oczekiwań i preferencji.

Do grupy chętnie wybieranych należą żurawie przyścienne. Odznaczają się solidną i wytrzymałą konstrukcją, która gwarantuje wiele lat sprawnej i bezproblemowej pracy. Specyfiką żurawi przyściennych jest fakt, że zostały zaprojektowane w sposób minimalizujący ilość wykorzystanej przestrzeni. Dzięki temu, mogą być stosowane nawet w najmniej dogodnych i najbardziej ciasnych stanowiskach pracy. 

Żurawie warsztatowe mogą być wyposażone w dwa typy napędu. Pierwszy to napęd elektryczny, drugi – sterowany ręcznie. Pierwsze są wybierane ze względu na ich większy komfort pracy. Przydają się także do podnoszenia ładunków wyjątkowo ciężkich. Wbrew pozorom, ich manualne odpowiedniki również mogą okazać się przydatne, gdyż gwarantują pełną kontrolę nad transportowanym towarem oraz możliwość jego precyzyjnego i dokładnego ułożenia w wybranym miejscu. 

Żurawie do zadań zwykłych – oraz specjalnych

W budowie każdego żurawia warsztatowego znajdują się zawiesia, czyli kluczowe elementy mechanizmu dźwigowego. Ich zadaniem jest zawieszanie, stabilizowanie lub podtrzymywanie ładunku podnoszonego przez dany dźwig. Przeglądając oferty dostępnych żurawi warsztatowych, warto zwrócić uwagę na sposób wykonania zawiesia. Ponieważ zawiesia często nie są integralnym elementem konstrukcji danego żurawia warsztatowego, możesz dość swobodnie wymieniać je na inne, lub w sytuacji awarii – po prostu wymienić zawiesie na nowe. Szeroką ofertę zawiesi znajdziesz pod linkiem: https://e-hak24.pl/. Znajdują się w niej także inne elementy konstrukcyjne żurawi, akcesoria do zawiesi, a także szeroki wybór innych grup urządzeń dedykowanych do transportu pionowego w zakładach pracy i w przemyśle. 

Ciekawą grupę urządzeń tworzą żurawie przejezdne, czyli urządzenia transportowe ulokowane na stalowych zestawach kołowych. żurawie takie są chętnie wykorzystywane przez mechaników samochodowych, montażystów, a także magazynierów i innych pracowników. Ich zdecydowaną zaletą jest możliwość przesuwania w miejsce, w którym akurat będą używane. W rezultacie, żurawie przejezdne nie są przywiązane do jednego stanowiska pracy, ale mogą podążać za pracownikiem lub wykonywaną pracą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here