Praca w handlu

W obecnych czasach, można zauważyć swojego rodzaju tendencję, która polega na tym, że coraz większą wagę przywiązuje się do szczególnego aspektu osobowości danej jednostki, którą są umiejętności miękkie. Z racji tego, że w świecie coraz większy nacisk kładziony jest na naukę danej profesji/specjalizacji, ogólnoświatowy system oświatowy skupia się głównie na nauce danych zawodów: inżyniera, lekarza, kierowcy, prawnika etc.

Z racji tego, uczymy się przeróżnych rzeczy przez wszystkie lata naszej edukacji, jednak rzadko przychodzi taki moment, że w podstawie programowej, pojawiają się elementy związane z psychologią, sztuką publicznego przemawiania, komunikacją interpersonalną czy sprzedażą oraz innymi tego typu kwestiami. Naturalnym wynikiem tego stanu rzeczy jest to, że mamy na świecie coraz mniej ludzi, który są na naprawdę wysokim poziomie, w materii szeroko pojętych umiejętności miękkich. W tym momencie można powiedzieć, że pojawia się swojego rodzaju nisza na rynku pracy, którą sprytny człowiek jest w stanie wypełnić i zbić furę pieniędzy – właśnie dzięki temu, że niewiele ludzi edukuje się w tym kierunku.

Jeżeli wpiszemy „praca handel” w internecie i przeczytamy opis stanowiska to okaże się, że jednym z prerekwizytów jest posiadanie dobrze rozwiniętych, wcześniej wspomnianych umiejętności miękkich. Czy można powiedzieć zatem, że każdy praktycznie może znaleźć pracę w handlu i zbić furę pieniędzy z racji tego, że rozwinie w sobie solidne umiejętności miękkie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia, która w bardzo dużym stopniu zależy od szczególnego przypadku. Jeżeli jednak przyjrzymy się sprawie bliżej, to można zauważyć kwestie, które się wypiętrzają ponad inne i to na nie trzeba zwrócić uwagę. Praca handel, oraz związane z nią następstwa, wiążą się między innymi z takimi kwestiami jak nauka umiejętności miękkich. Jak powszechnie wiadomo, ludzie na świecie dzielą się na introwertyków i ekstrawertyków. Można spokojnie powiedzieć, że ekstrawertycy mają zdecydowanie lepsze predyspozycje do tego, żeby wykonywać zawód związany z szeroko pojętym handlem. Naturalnie, są to osoby, które łatwiej nabywają umiejętności miękkich i są w stanie w dużym stopniu polepszyć jeszcze te zdolności, co może ich wynieść na piedestał przyszłości zawodowej.

Z drugiej jednak strony pamiętajmy o tym, że bardziej refleksyjna i zachowawcza natura introwertyków, nie skreśla ich z listy potencjalnych znakomitych sprzedawców. Jedyne co chcę powiedzieć to to, że ludzie którzy mają otwartą naturę w łatwiejszym stopniu będą komunikować swoje intencje względem innych, a co za tym idzie, w bardziej intuicyjny sposób będą uczyć się szeroko pojętych umiejętności miękkich. Pamiętajmy o tym, że z każdą zdolnością czy też umiejętnością jest tak, że musimy po prostu nad nią konkretnie poćwiczyć, żeby wznieść się na konkretny poziom. Nawet jeżeli mamy predyspozycje do wykonywania danej czynności, to bez należytego treningu, nic z tego nie będzie. To z włożonego czasu i pracy przychodzą prawdziwe rezultaty – nie zapominajmy o tym!

Zobacz też: Kasjer – praca, zarobki, wykształcenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here