wzór listu motywacyjnego

List motywacyjny oraz Curriculum vitae to podstawa w drodze do sukcesu zawodowego. Badania wskazują, iż co czwarty kandydat posiadający liczne kursy i kilkuletnie doświadczenie zawodowe w branży, do której aplikuje, jest odrzucany w procesie rekrutacyjnym ze względu na nieodpowiednie CV. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się jak sporządzić odpowiednie dokumenty motywacyjne.

Tworząc swój list motywacyjny oraz CV, powinieneś przede wszystkim skupić się na najnowszych osiągnięciach oraz uwypuklić te dokonania, które wpasowują się w branże, do której aplikujesz. Najpierw należy utworzyć CV, które jest pewnego rodzaju harmonogramem Twojego doświadczenia i ukazuje proces rozwoju. Nie należy podkreślać więc ukończonej szkoły podstawowej, lepiej pokazać ukończone kursy, poprzednie stanowiska oraz ilość lat doświadczenia tamże. CV to więc pewnego rodzaju ramowy spis osiągnięć, wyliczanka naszych sukcesów, najlepiej z atrakcyjnym zdjęciem i w równoważnikach zdań, choć oczywiście mile widziane są i inne formy. Zupełnie czym innym jest natomiast list motywacyjny. Nie powinien on być kopią Curriculum vitae, ma zaś stać się jego rozszerzeniem. W liście motywacyjnym możesz szerzej opowiedzieć o swoim dorobku, osiągnięciach i zdobyczach naukowych.

Wzór listu motywacyjnego, można znaleźć na stronie https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/.

Wzory listów motywacyjnych

List motywacyjny to też dokument, który ma przekonać potencjalnego pracodawcę, że to właśnie my idealnie nadajemy się na stanowisko oraz wskazać nasze mocne strony w zakresie jego wypełniania. Po przeczytaniu listu motywacyjnego pracodawca musi powiedzieć – ,,właśnie jego zatrudnię”, pożądany jest tu więc efekt zaskoczenia, pewnego rodzaju ujawnienia takiego zestawu cech, których firma, do której aplikujemy potrzebuje do rozwoju. Aby nasz list nie trafił do kosza, musi być odpowiednio sporządzony. Przede wszystkim musi być zaadresowany do właściwej osoby odpowiadającej za rekrutację, wskazana winna być dokładna nazwa stanowiska na jakie aplikujemy oraz określone przyczyny naszego wyboru akurat tej firmy.

Przeczytaj też: http://elblag24.pl/jak-w-5-krokach-napisac-list-motywacyjny/

Wskazane jest nawiązanie do wymagań a ogłoszenia o pracę i profesjonalne zakończenie, które stanie się pewnego rodzaju wisienką na torcie naszego podania. Wiele osób nie wie jednak jak odpowiednio budować napięcie w liście motywacyjnym, nie ma też doświadczenia w jego formułowaniu. Takie osoby często zamartwiają się, iż skazuje je to na nieatrakcyjność i odrzucenie wszystkich podań. Nic bardziej mylnego! Wystarczy skorzystać z portali internetowych, gdzie znaleźć możemy wzory listów motywacyjnych oraz CV. Po zapoznaniu się z tego typu wzorami dużo łatwiej napisać własny list czerpiąc w słownictwie i zasadach tworzenia takiego pisma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here