powłoka ceramiczna

Chociaż powłoka ceramiczna ma wiele zalet, nie jest w stanie ochronić przed każdym odrobiną brudu ani przed każdym zadrapaniem i wiąże się z wysokimi kosztami.

Takie rozwiązanie musi być zainstalowane przez profesjonalistę, detailera, co może zająć nieco czasu i sporo kosztować. Jednak w porównaniu z woskowaniem, powłoki ceramiczne charakteryzują się twardością, jakością i połyskiem, jakich nie zapewniają inne produkty. Dodatkowo nałożona na lakier samochodowy powłoka ceramiczna zapewnia ochronę na wiele lat

Jakie właściwości posiada ceramika lakieru?

Istnieje kilka różnych metod ochrony lakieru samochodowego, a do najpopularniejszych należą ceramiczne nanopowłoki oraz wosk samochodowy. Coraz więcej właścicieli pojazdów rozważa również nałożenie folii ochronnej do lakieru. Wosk samochodowy jest łatwy do nałożenia, ale utrzymuje się przez krótki czas. Musi być nakładany ponownie co kilka miesięcy i jest bardziej podatny na pękanie i ścieranie. Powłoka ceramiczna tworzy wiązanie z lakierem samochodowym, dzięki czemu nie zmywa się ani nie niszczy jak powłoka woskowa. Eliminuje to potrzebę powtórnych aplikacji, profesjonalne powłoki ceramiczne mają trwałość nawet 10 lat.Powłoka ceramiczna jest mocniejsza, skuteczniej podkreśla piękno i głębię lakieru i zapewnia szereg innych korzyści, z którymi inne metody nie mogą się równać. Istnieje kilka powodów, dla których powłoka ceramiczna zyskuje popularność jako realna forma ochrony lakieru. Do głównych zalet powłoki ceramicznej można zaliczyć głęboki połysk, łatwość konserwacji i czyszczenia pojazdu, odporność na plamy i drobne zarysowania, ochronę przed promieniami UV, utlenianiem lakieru, a także trwałość.Powłoka, jaką zapewnia ceramika lakieru Wrocław, jest przezroczysta i poprawia blask lakieru samochodu. Płynny polimer w powłoce ceramicznej sprawia, że lakier samochodu jest hydrofobowy, co oznacza, że odpycha wodę. Pozwala to na łatwe ześlizgiwanie się błota, wody i brudu oraz ułatwia utrzymanie całego samochodu w czystości. Nanopowłoka utrzymuje się znacznie dłużej niż wosk samochodowy, skuteczniej chroniąc lakier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here