Controlling, czyli jak utrzymać biznes w ryzach

Pierwsza myśl, która nasuwa się w związku z controllingiem, to rzecz jasna kontrola. I słusznie. Oprócz tego, z ang. to control oznacza również sterować, regulować, opanować. Controlling jest zatem metodą wspierającą zarządzanie firmą w aspektach nadzorowania, prowadzenia, porządkowania i ujarzmiania wszelkich niepożądanych działań. To rozwiązanie, które wspomaga osoby decyzyjne w podejmowaniu decyzji.

Jak to działa?

Controlling funkcjonuje w biznesie po to, żeby jak najkorzystniej kierować firmą pod względem finansowym. Jest systemem wspomagającym proces zarządzania przedsiębiorstwem i ułatwia dokonywanie wyborów. Dzięki temu opracowywanie strategii działań ulepszających funkcjonowanie przedsiębiorstwa przyczynia się do wyliczania kosztów i wydajności oraz tworzenia wskaźników oceny sytuacji finansowej. A przede wszystkim controlling motywuje kadrę zarządzającą do podejmowania lepszych, wielopłaszczyznowych decyzji względem planowania zarówno bieżących, jak i dalekosiężnych operacji biznesowych.

Co wspomaga controlling?

Systemy Business Intelligence wspierają controlling w przedsiębiorstwie. Jednym z rozwiązań godnych polecenia w tym zakresie jest Streamsoft Business Intelligence, współpracujący z bazą danych systemu ERP Streamsoft Prestiż, który na podstawie systematycznie gromadzonych danych opracowuje dane do weryfikacji dla osób zarządzających (kierowników wydziałowych, analityków, kadry kierowniczej).

Wielowymiarowe zastosowanie systemu Streamsoft BI daje odpowiedzi w postaci gotowych i jasno zaprezentowanych analiz, które dostosowane są do potrzeb odbiorców.

Opracowuje m. in. rankingi sprzedaży oddziałów, porównania uzyskanej marży według asortymentu, analizy obrotów firmy, stopień realizacji planów, prognozy trendów. Daje gotowy obraz działania przedsiębiorstwa, uwzględniając również nietypowe sytuacje w czasie realizacji procesów. Dzięki przystępnym wynikom, łatwiej dokonać ewentualnych rzetelnych zmian.

Zastosowanie BI w produkcji

System ERP Streamsoft Prestiż kumuluje i przetwarza wszelkie informacje w przedsiębiorstwie wytwórczym. Na polu controllingu Streamsoft BI daje możliwość m. in. ustalania celów produkcyjnych, planowania zwiększenia mocy przerobowej i kontrolę jej poziomu, kontrolę wszelkich procesów wytwórczych, porównania efektów końcowych z zamierzeniami. Po zakończeniu produkcji możliwe jest również stwierdzenie ewentualnych odchyleń, kontrola jakości i kosztów związanych z ilością braków czy reklamacji oraz związanych z tym przyczyn.

Zastosowanie rozwiązania w postaci Streamsoft Business Intelligence systematyzuje informacje o działalności firmy, a wykazane raporty wspomagają zarządzanie i pobudzają kierownictwo do polepszania wyników. Maksymalizuje w ten sposób korzyści z posiadania systemu ERP Streamsoft Prestiż w zakresie analizy danych niezbędnych w zarządzaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here