porady finansowe

Dzięki otwartości miliardera legendarnego inwestora, posiadamy porady finansowe na wagę złota. Są to wskazówki, którymi podzielił się z akcjonariuszami swojej Berkshire Hathaway, czyli firmie która ma najdroższą cenę akcji ze wszystkich spółek w historii. Przekonaj się sam, co radzi swoim akcjonariuszom Buffett, największy inwestor w historii. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/porady-finansowe/

Porady finansowe od miliardera

Wysyła ona swoje rady ze wskazówkami już od ponad 40 lat. Tak powstało zestawienie 26 lat, dla każdego zainteresowanego tym jak zarobić pieniądze nie tylko na giełdzie oraz w jaki sposób mądrze oszczędzać i planować swój budżet domowy.

Kierownicy firmy musieli zarabiać w rytm zasady „Eat What You Kill”, czyli w dosłownym tłumaczeniu jedz to co zabiłeś. Chodzi tutaj o to, że kierownicy musieli poważnie sami sobie zapracować na swój sukces.

W taki sposób potrzebna jest przemyślenie w jakie rzeczy warto inwestować oraz na co przeznaczyć pieniądze. Jakie inne porady dawał? 

„Kupuj akcje jak właściciel, a nie spekulant”

Miliarder Aldi, że jeśli nie chcemy posiadać jakiejś akcji przez 10 lat, to nie powinniśmy myśleć o niej nawet 10 minut. Zamiast przez cały czas sprawdzać ceny akcji Buffett zaleca kupowanie papierów firm, w których chcielibyśmy być właścicielami. Taka firma musi robić dobre produkty, mieć przewagę konkurencyjną mieć zapewniony zysk w dłuższej perspektywie.

„Nie ignoruj wartości niematerialnych”

Buffett radzi, aby myśleć o marce oraz reputacji. Zauważył to podczas inflacji. Firmy, które miały stosunkowo mało aktywów materialnych oraz solidne wartości niematerialnych, ostatecznie osiągały lepsze wyniki. Nasunęły to pewne wnioski.

„Ignoruj krótkoterminowe zmiany cen akcji”

Dla początkujących inwestorów giełdowych cena jest wszystkim. Myśli on, aby kupować wszystko taniej, oraz wszystko sprzedawać. Buffett radzi natomiast, aby cena była jednym z najmniej istotnych czynników. Ważne jest to aby liczyła się działalność firmy i leżąca u jej podstaw wartość.

” Nie bój się, gdy inni są chciwi, i nie chciwi, gdy inni się boją”

W bardzo niepewnych czasach wytrwali inwestorzy powinni nadal konkurować na podstawowym wartościach firm, szukać spółek, dzięki którym będą potrafili utrzymać swoją przewagę przez długi czas. W ten sposób będzie można przetrwać największą panikę, która w pewien sposób ogarnia obecne giełdy. Kiedy ludzie się boją, ceny spadają, ale nie jest to na długo, więc powinniśmy być czujni.

Zobacz też: http://www.czasabsolwenta.pl/ulga-na-zle-dlugi-na-czym-polega-i-kto-ma-do-niej-prawo/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here