Własny biznes

Zakładając własną firmę musimy pamiętać o tym, żebyśmy byli pewni, czy damy radę udźwignąć wszystkie formalności związane z tym procederem. Jest to bowiem mnóstwo papierkowej roboty, która zajmie nam sporo czasu. Możemy jednak ułatwić sobie pracę i zatrudnić do pomocy księgową. W tym zawodzie panie charakteryzują się tym, że potrafią bardzo dobrze doradzić i pomóc nam w rozwiązaniu wielu problemów. Własna działalność to nie łatwy kawałek chleba, ale może nam dostarczyć naprawdę sporo pieniędzy, jeśli uda się wszystko dopiąć na ostatni guzik i rozwinąć się tak, jak mamy w założeniach. Jest bowiem więcej niż pewne, że zakładając swoją działalność nie patrzymy minimalistycznie, a wręcz przeciwnie, chcemy jak najlepiej rozkręcić biznes.

Sposobów na własną działalność jest mnóstwo i w zależności od naszych możliwości postaramy się dostosować do nich swój biznes. W modzie w ostatnich latach są tak zwane escape room, czyli pokoje zagadek. Polega to na tym, że kupujemy bilet i wybieramy się najlepiej większą grupą do miejsca, w którym będzie nasz czekać sporo niespodzianek. Escape room to nic innego jak pokój, w którym nie widać od środka żadnych drzwi i osoby które wejdą do niego będą musiały rozwiązać zagadki, bądź też różnego rodzaju rebusy logiczne, aby wydostać się niego ponownie. Rozwiązujące zagadki osoby mają też cały czas łączność z panem prowadzającym ten biznes. Jeśli dana grupka znajomych zdecyduje się przerwać zadanie, gdyż jest dla nich za trudne, to właściciel otwiera drzwi samodzielnie.

Pokoje tego typu są bardzo modne wśród młodych osób, które chcą aktywnie spędzić czas i przeżyć jakieś ciekawe emocje. Zagadki i ich rozwiązywanie sprawia też, że rozwija się umysł i nasz intelekt, oraz stajemy się po prostu bardziej sprytni. Nie ma się więc co dziwić, że z roku na rok coraz więcej osób bierze na tego typu biznes dotacje i stara się rozkręcić własny interes. W Polsce na przełomie kilku ostatnich lat powstało kilkaset tego typu miejsc i bilety sprzedają się jak świeże bułeczki. Sam chciałem swego czasu wygrać się ze znajomymi do takiego domu zagadek, ale niestety nikt nie był zainteresowany i usłyszałem tylko, że jest to zdecydowanie zabawa dla kogoś młodszego od nas.

Innym bardzo modnym sposobem na rozkręcenie własnej działalności, są myjnie samochodowe. Zauważam na przełomie ostatnich lat, że powstaje ich naprawdę sporo i z roku na rok jest coraz więcej tego typu samoobsługowych zajezdni. Jedna powstała nawet kilka miesięcy temu koło mojego domu i prosperuje bardzo dobrze. Jest kilka modeli mycia i można nawet umyć samochód specjalną pianą, która daje bardzo widoczny połysk naszemu samochodowi. Sam zajechałem tam ostatnio umyć mojego Passata i prezentował się on później rewelacyjnie. Myjnie to inwestycja od kilkudziesięciu, a maksymalnie kilkuset tysięcy złotych. Trzeba jednak przyznać, że jest to jeden z tych biznesów, który zwraca się bardzo szybko i warto zainwestować swoje pieniądze w ten typ firmy. Jest duża szansa, że zwrócą się one szybciej niż myślimy.

Wszak pamiętać musimy, że samochodów z roku na rok przybywa w coraz to szybszym tempie i z racji coraz większego przyrostu naturalnego spodziewać się trzeba, że samochodów będzie jeszcze więcej. W końcu prawie w każdym domu jest co najmniej jedno auto i nie zanosi się na to, by było ich mniej. Standard życia w Polsce idzie bardzo do góry i Polacy kupują z zagranicy coraz to lepsze samochody, a przez to chcą o nie bardziej dbać. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu każdy mył samochód przed własnym domem i gdy nadchodziła sobota można było zaobserwować wszystkich właścicieli przed domem. Mieli oni w dłoniach gąbki i specjalny płyn, który można było kupić na giełdzie za małe pieniądze.

Teraz technologia poszła na tyle na przód, że nikomu nie opłaca się myć auta w domu. Wystarczy zajechać na jedną z myjni i wrzucić od 5 do 7 złotych, a jeśli posiadamy jakiekolwiek zdolności manualne, to uda nam się w tym czasie w bardzo dobrym stopniu umyć swój wóz i cieszyć się czystym przez długi czas. Jak więc widać sposobów na własną działalność jest obecnie bardzo dużo i tylko od nas zależy na jaki z nich się zdecydujemy. Czynników jest dużo i wszystko zależy przede wszystkim od tego, ile mam w portfelu i na koncie pieniędzy. Jeśli nasz budżet nas jak to mówią puszcza i możemy sobie pozwolić na większą inwestycję, to dwa wyżej wspomniane przeze mnie sposoby będą dobre.

Jeżeli jednak mamy tylko kilkadziesiąt tysięcy, to bardzo dobrym sposobem będzie pójście w gastronomię. Mała budka czy też lokalik, to nieduży koszt wynajmu. Do tego dojdzie sprzęt do gotowania, w który będziemy musieli zainwestować i jeszcze kilka potrzebnych mniejszych rzeczy. Oczywiście będziemy również musieli znaleźć dobrego dostawcę mięsa, by klient wchodził do nas drzwiami i oknami, a nie wystraszył się od razu podczas pierwszej wizyty. Gastronomia jest bowiem ciężkim gruntem i jeśli zrazimy klienta za pierwszym razem, to nie przyjdzie on już do nas więcej. Musimy więc pamiętać, żeby jedzenie było zawsze smacznie zrobione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here