Czy na oglądaniu reklam można zarobić?

Oglądanie reklam wydaje się idealną formą osiągania pasywnego zarobku: siedząc w domu, posiadając dostęp do internetu,można zarobić podobno nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jednak czy rzeczywiście? Sprawdzamy!

Oglądanie reklam za pieniądze: czy to działa?
Klikanie w reklamy lub oglądanie reklam to sposób na zarobek osławiony na polskich forach internetowych. Ten sposób na pasywne zarabianie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. W USA firmy, które organizują taki sposób zarobku niekiedy są zamykane przez SEC, czyli odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Niekiedy firmy tego typu uznawane są za piramidy finansowe. Również i w Polsce odnotowano kilka przestępstw, dokonywanych przez firmy, które oferowały zarobek przez klikanie w reklamy. Okazuje się, że zbierały one pieniądze od Polaków i działały na zasadzie piramidy finansowej. Pieniądze wpłacone przez osoby, które chciały na tym zarabiać zostały utracone. Ocenia się, że w ten sposób swoje pieniądze straciło nawet kilka tysięcy Polaków.
Dlaczego ludzie wpłacali pieniądze na konto firmy, u której mieli następnie zarabiać? Firmy tego typu chciały wpłaty kapitału, który miał w następnych miesiącach zarabiać.

Jak działają programy umożliwiające zarabianie na oglądaniu reklam?

Systemy działają prosto: zapisujemy się do platformy, do której wpłacamy na przykład 50 zł na start. W zamian dostajemy pakiet usług, w skład którego głównie wchodzi możliwość opublikowania filmu z reklamą naszych usług. Dzięki temu dostajemy szerokie grono odbiorców. Dodatkowo, zobowiązujemy się, że codziennie obejrzymy na przykład 10 filmów reklamowych innych firm, które zapisały się do tego samego programu. Gdy obejrzymy już jakąś część filmów, zostanie wypłacone nam wynagrodzenie. Zwykle zarobek wynosi 20% zainwestowanej kwoty.
Dlaczego tak wiele osób lubi tego typu sposób zarobkowania? Jest to dość proste: nie trzeba nic robić, mieć żadnej wiedzy ani proponować niczego wartościowego. Nie trzeba też wciskać nikomu żadnych dóbr. Nie trzeba nikogo naganiać do zapisania się do systemu ani przekonywać do żadnych usług.
Komisje nadzorów finansowych w poszczególnych krajach niestety uznały, że część takich firm działa jak piramida finansowa, co oznacza, że zyski starych uczestników są finansowane tylko i wyłącznie przez wpłaty pieniędzy kolejnych osób znęconych łatwym zyskiem. Taka piramida zawsze w końcu upada, a osoby, które nie zdążyły wycofać kapitału, tracą go bezpowrotne. Właściciel firmy natomiast zwykle jest karany więzieniem.

Czy firmy, które oferują oglądanie reklam za pieniądze są bezpiecznym miejscem do lokowania jakiegokolwiek kapitału? Niestety, eksperci przyznają, że firmy, które działają w Polsce nie są tak kontrolowane jak w Stanach. Komisja Nadzoru Finansowego w zasadzie nie ma o nich żadnych danych, poza takimi, że faktycznie istnieją. Skala działalności nie jest znana dlatego, że te firmy rejestrują swoją działalność w tak zwanych rajach finansowych. W Polsce natomiast często działają jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nikt nie wie, jak wiele pieniędzy jest w obrocie takich firm oraz jak wypracowywany jest zysk.

Czy wszystkie portale oferujące pieniądze za oglądanie reklam są pułapką finansową? Oczywiście – nie. Istnieją nadal platformy,w których można zarejestrować się i czerpać korzyści z oglądania reklam. Zyski tego rodzaju nigdy nie będą wysokie. Jak działają takie portale? Osoba zarejestrowana jako oglądający reklamę jest cenną jednostką dla firm, które chcą, aby ich treści docierały do jak najszerszego grona osób. Klikając w reklamę sprawiamy, że reklamodawca rejestruje ruch na portalu, a to przekłada się w prostej linii na pozycjonowanie strony oraz na zwiększanie zasięgów.

Wynagrodzenia za oglądanie filmów za pieniądze jest naliczane w zależności od tego, jak długo oglądamy reklamy, jak bardzo jesteśmy aktywni w portalu. Wynagrodzenie może też różnić się w zależności od tego, z którego kraju pochodzi reklamodawca oraz od tego, co dokładnie reklamuje. Reklamy karmy dla kotów będą mniej płatne niż oglądanie reklam zlecanych do produkcji przez koncerny motoryzacyjne.

Aby zarabiać na oglądaniu filmów reklamowych, trzeba mieć konto na jednym z systemów płatniczych, takich jak Skrill lub Neteller. Ze względu na to, że korzystanie z tego typu systemów płatniczych jest drogie samo w sobie, nie korzysta się zarobkować w ten sposób, jeśli co chwil chcemy wypłacać drobne sumy pieniędzy. Każda osoba,która chce w ten sposób zarabiać powinna mieć też swój własny rachunek bankowy, do którego będzie można przelać zarobione na oglądaniu reklam pieniądze.

Zarabianie na oglądaniu reklam: na co uważać?
Rejestrując się na portalu należy sprawdzić, jaka jest historia jego działania. Istnieją portale, które zamykają działalność po kilku miesiącach – to klasyczne piramidy finansowe. Inne działają i płacą użytkownikom od 15 lat i to właśnie do takich powinniśmy się zapisać. Dodatkowo, trzeba uważać na to, aby przestrzegać regulaminu. Nie należy logować się z jednego numeru IP po kilka razy w jednym portalu. Takie multi-konta powodują, że użytkownik może stracić wszystkie zarobione pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here