Praca dla nastolatków

W wieku od około trzynastu do osiemnastu lat często szukamy sposobu na zarobienie pewnej puli pieniędzy. Nasze nastoletnie wydatki często przekraczają ewentualne kieszonkowe, które otrzymujemy od naszych rodziców. Niejednokrotnie nawet ich nie dostajemy. Wtedy szukamy łatwego, przyjemnego sposobu, aby zarobić. Często przeglądamy poszczególne strony internetowe, gazety lokalne i tego typu publiczne źródła, w celu uzyskania danego stanowiska. Najlepszą opcją, którą większość nastolatków wybiera, jest praca na tak zwane zlecenie. Polega ona na tym, że sami możemy dostosować sobie grafik. Jest to praca idealna dla osób, które poza zawodem muszą uczęszczać jeszcze do wszelkiego rodzaju szkół. Trzeba także zaznaczyć,
że większość robót, tego typu przeznaczonych jest dla osób, które ukończyły już osiemnasty rok życia. Co jednak, kiedy nie mamy jeszcze osiągniętego tego wieku? W tym artykule, kolejno postaram się opisać kolejne sposoby na zdobycie większej, lub mniejszej sumy pieniędzy przez osoby w wieku od trzynastu do osiemnastu lat.

Na początek chciałbym jednak skupić się na sposobach, jak znaleźć pracę dla osób od szesnastu do osiemnastu lat. Najczęściej szukamy jakichś stanowisk na stronach internetowych bądź gazetach. Godna polecenia jest definitywnie strona ,,OLX Praca”. Daje nam ona możliwość łatwego rozeznania się w wolnych stanowiskach w naszej okolicy. Ma ona funkcję bardzo korzystnego i intuicyjnego filtrowania. Dostosowuje się ona do naszych wymagań. Przykładowo, aby znaleźć pracę w okolicach Warszawy wystarczy w zakładce przeznaczonej do filtrowania zaznaczyć dokładnie ten rejon. Jeśli zależy nam na pracy na zlecenie, dla tego portalu nie stanowi to żadnego problemu. Nie jest to oczywiście jedyna funkcja, gdyż znaleźć można także pracę na drugim końcu kraju i wcale nie jako pracę dorywczą tylko stałą (jeśli mamy już ukończone osiemnaście lat). Najczęściej poszukiwanymi zawodami są prace w sklepach odzieżowych, kelnerzy/kelnerki, bądź tego typu, proste prace. I jest to jak najlepsza praca. Warto także wspomnieć o zarobkach. Są one jednymi z najwyższych, jakie możemy uzyskać w tak młodym wieku.

Kolejną metodą, o której pewnie wielu z was słyszało jest poszukiwanie pracy typu: wyprowadzanie psów, roznoszenie ulotek i tak dalej. Oczywiście są to jak najbardziej skuteczne prace, jeśli chodzi nam
o zarobienie kilku groszy na nasze potrzeby. Nie warto liczyć jednak na uzyskanie wielkich pieniędzy, gdyż są to zbyt proste prace. Niemniej, jeśli nie zależy nam na tym, to możemy udzielić komuś naszej pomocy za niewielkie wynagrodzenie, szczególnie że takowe prace, też łatwo się znajduje. Wystarczy poszperać w sieci lub zapytać znajome osoby, które w jakiś sposób mogą nam pomóc.

Ostatnią metodą, wartą przedstawienia jest praca za pośrednictwem internetu. Wielu marzy się, aby zarabiać pieniądze nie ruszając się z łóżka i ta metoda może spełnić to marzenie. Warto jednak zaznaczyć, że internetowe przedsięwzięcia tego typu często kojarzą nam się z pracą łatwą, prostą i przyjemną. Nic bardziej mylnego. Istnieją osoby, które w dokładnie taki sposób zarabiają na życie jednak podobnie jak każda praca ma ona swoje zalety, jak i również wady. Zacznę jednak od przedstawienia tych dwóch sposobów. Pierwszy z nich to sprzedawanie przedmiotów zbędnych na portalach typu allegro bądź ponownie OLX. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że zamieszczanie przedmiotów na tych platformach wymaga od nas niewielkiej inwestycji (około jednej złotówki bądź więcej). Więc nie należy liczyć na olbrzymie dochody z tym związane. Poza tym sprzedawanie przedmiotów wiąże się z długim czasem oczekiwanie na kupca. Warto także zaznaczyć, że problematyczne może być sprzedawanie większych przedmiotów. Wydawać by się mogło, że spieniężenie na przykład szafy przyniesie bardzo szybki pieniądze. W sprzedaży trzeba także uwzględnić koszty przesyłki, które niejednokrotnie musimy samodzielnie pokrywać. Załóżmy, że osoba z Rzeszowa zakupiła szafę od sprzedającego ze Szczecina. Mebel warty jest trzysta złotych, natomiast koszt przesyłki wyniesie pięćset złotych. Może to przysporzyć wielu problemów. Warto więc sprzedawać mniejsze rzeczy.

Drugim internetowym sposobem na zarabianie jest tak zwany copywrighting. Polega on na tym, że piszemy teksty dla osób prywatnych na zlecenie. Jest to praca darmowa, jednak wymagająca
od nas umiejętności pisania poprawnie pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym oraz merytorycznym. Jest to praca, którą możemy dostosować do naszych preferencji, gdyż możemy pisać teksty tylko tak zwane preclowe, czyli takie, które nie wymagają od nas żadnej wiedzy i na konkretne tematy na przykład: Podróżowanie i turystyka, moda i uroda i tym podobne. Wadą tejże pracy jest zdecydowanie czas pisania. Standardowy tekst, warty około dziesięciu złotych pisze się średnio godzinę w pełnym skupieniu. Dlatego nie jest to też praca łatwa. Jednak ta praca jest idealna w temacie praca dla nastolatków, podobnie z resztą jak wszystkie wyżej opisane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here