Praca weekendowa w Warszawie

Osoby, które chcą sobie dorobić do raty kredytu hipotecznego w czasie weekendu w Warszawie mają dość duże pole manewru. Warszawa to miasto, w którym w zasadzie każdy, kto tylko będzie chciał, znajdzie pracę. Może nam o tym powiedzieć choćby niesamowita ilość Ukraińców, która znajduje w Warszawie zatrudnienie niemal wszędzie. Można ich spotkać w Żabce, w Biedronce, w coraz lepszych knajpach, w fitness klubach i wielu innych punktach usługowo-handlowych.

Gdzie znaleźć pracę na weekend? Warszawa
Pracy weekendowej warto szukać po prostu w internecie. Znajdziemy tam ogłoszenia w najróżniejszych kategoriach: najpopularniejsze w kwestii pracy weekendowej są oczywiście działy z pracą w hotelarstwie i gastronomii. To właśnie tam pracownik ma najmniej stabilne zatrudnienie.
Dorabianie sobie w weekend do pensji jako kelner lub kelnerka? Wydaje się to mało możliwe, bo przyzwyczailiśmy się do rynku pracodawcy, który jeszcze 15 lat temu wymagał, aby kelnerką zawsze była najbardziej atrakcyjna kandydatka, znająca dwa języki obce, sumienna, bardzo zaradna i szybko nawiązującą kontakty. Taktowna i ze znajomością kuchni oraz savoir vivre. Teraz o takiego pracownika trudno nawet w sekretariatach uczelni wyższych lub w biurach najlepszych firm. Pracowników w Polsce po prostu nie ma, bo zmieniła się struktura demograficzna społeczeństwa. Dodatkowo, nasz rynek został skutecznie wydrenowany przez uciekinierów, którzy wolą pracować za granicą za lepsze pieniądze. Po trzecie, rynek w pracy cierpi na brak pracowników dzięki programom wspierającym rozrost rodziny.

Praca weekendowa nie tylko dla kobiet
Kto ma większe szanse na zdobycie zatrudnienia na weekend w Warszawie: kobiety, czy mężczyźni? Nie ma tutaj w zasadzie różnicy: praca jest dla każdego. Mężczyźni znajda dodatkowe zatrudnienie w gastronomii jako kurierzy. Mogą być też taksówkarzami zarejestrowanymi w UBER. Mogą także pracować dorywczo na zmywaku w jednej z warszawskich restauracji lub dorabiać jako kelnerzy. Istnieją również firmy, które zajmują się archiwizowaniem dokumentów: tutaj zatrudnienie znajdzie każdy, nie tylko na zmianach dziennych, ale również na nocnych. Poza tym liczne punkty gastronomiczne zatrudnią dochodzących kucharzy, którzy w trakcie największego ruchu, czyli w weekendy, wspomogą pracą kucharzy.

Praca z dziećmi podczas eventów
Kobiety mogą pracować w weekendy w opiece nad dziećmi. Nie tylko świadcząc usługi w domach klientów, ale także w salach zabaw czy w restauracjach, które oferują pilnowanie dzieci w czasie, gdy rodzice znajdują się na Sali. Kobiety mogą pracować w weekendy również w bardziej artystycznych zawodach. To właśnie w weekendy odbywają się eventy, podczas których kobiety malują dzieciom twarze lub pracują jako fotografowie. Fotografowanie imprez to zresztą domena również mężczyzn.

Sprzątanie
Weekendy to również czas dla osób trudniących się dorywczo sprzątaniem. Sprzątanie biur lub apartamentów w weekendy to dla wielu sposób na zarobienie w jeden weekend nawet 300 zł dodatkowo. Wiele zależy od szybkości takiej osoby sprzątającej oraz od tego, jak wiele kontaktów uda się jej zdobyć oraz oczywiście od lokalizacji mieszkań czy biur, które musi wysprzątać w trakcie jednego dnia pracy.

Praca weekendowa – handel
W Warszawie poszukiwani są również weekendowi sprzedawcy. Sklepy mniejsze i większe w weekendy przeżywają największe zainteresowanie ze strony kupujących, dlatego to właśnie w weekend można zdobyć stosunkowo łatwo pracę dorywczą. Można pracować na kasie w markecie lub rozkładać towar na półkach. W agencjach pośrednictwa pracy można znaleźć oferty pracy zarówno nocnej, jak i tej dotyczącej zmiany dziennej. Każda osoba zainteresowana takim typem pracy może być spokojna: zwykle nie trzeba zobowiązywać się do wypracowywania określonej liczby godzin w trakcie miesiąca. Pracę można podjąć w zasadzie po uzgodnieniu mailowym w trakcie jednej doby od zgłoszenia.

Stylistki i fryzjerki
Osoby, które mają umiejętności i doświadczenie w świadczeniu usług w salonach piękności mogą dorabiać sobie w weekendy. Wystarczy ogłosić się na Facebooku lub stworzyć prostą stronę internetową i oferować usługi kosmetyczne z dojazdem do klienta. Weekendy to czas, gdy odbywa się najwięcej imprez i najwięcej kobiet jest zainteresowanych zrobieniem sobie dobrej fryzury czy manicure hybrydowego. Kosmetyczki, wizażystki, stylistki rzęs czy paznokci mają duże pole manewru w Warszawie w tym zakresie, co jest to duży ośrodek miejski: tereny przylegające do Warszawy powodują, że w zasięgu ręki jest ok. 2 miliony ludzi.

Zarabianie jako publiczność na nagraniach w TV
Jednak praca weekendowa warszawa to nie tylko znój, zmęczenie i daleki dojazd. Pracując, można się też bawić. W weekendy odbywają się nagrania programów rozrywkowych emitowanych przez ogólnopolskie stacje telewizyjne. Można wziąć udział w nagraniu jako osoba występująca na publiczności i zarobić dzięki temu drobne pieniądze. Stawki są bardzo niskie, ale zabawa przednia. Praca tego typu jest chętnie podejmowana przez studentów i licealistów oraz młode matki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here