Studia w Warszawie

Studiowanie w dużym mieście często wiąże się z dużymi opłatami za różne rzeczy. Osoby z małych miejscowości często nie są przystosowane do tego ile trzeba płacić za mieszkanie, a także do tego ile wyniosą ich opłaty za prąd, a także komunikację miejską i inne tego typu wydatki. Jest to dość ważna rzecz dla osób, które idą przede wszystkim na studia i to one będą musiały się utrzymać w dużym mieście, które jest stolicą Polski. Najdroższe miasto w Polsce to bez wątpienia Warszawa i tu nie ma co ukrywać ale bardzo dużo osób nawet nie jest świadome cen jakie tam występują. Bardzo dużo osób, które urodziły się w Warszawie po prostu stamtąd uciekają, bo nie mają potrzeby tam mieszkać i są świadome, jakie są tam ceny. Dlatego, jeśli przeniosą się do mniejszego miasta, gdzie będą mogły sobie spokojnie żyć i dojeżdżać do pracy do Warszawy to ich wydatki znacznie spadną, a płaca zostanie utrzymana na tym samym poziomie, ponieważ będą oni dojeżdżali do pracy do Warszawy. Studia w Warszawie dla innych osób są marzeniem, które muszą spełnić. Bardzo dużo osób po prostu chce tam jechać i nie myśli o tym ile wyda na studia, po prostu chce tam jechać i koniec i to właśnie takie osoby narażają na wysokie koszty swoich rodziców, bo młode osoby często nie chcą pracować albo mają dużo nauki i wtedy rodzice muszą iść im na pomoc, bo przecież jest to jedyne ich dziecko, więc czemu nie pomagać jemu, jeśli tego potrzebuje i właśnie to tworzy takie trochę błędne koło, ponieważ osoby, które chcą iść na studia do Warszawy to nie myślą o tym, jakie tam są studia i kierunku tylko po prostu kusi ich to miasto, które jest duże i zupełnie inaczej wygląda tam życie.

Uczelnie w Warszawie
W Warszawie można znaleźć uczelnie, które są publiczne i niepubliczne, jednak na tych drugich nie ma co się koncentrować, ponieważ jeśli ktoś opłaca studia swojemu dziecku to prawdopodobnie może także opłacać jemu życie w takim dużym mieście jakim jest stolica Polski, czyli Warszawa.
Do publicznych uczelni w Warszawie można zaliczyć takie uczelnie jak:
– Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w – Warszawie
– Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
– Akademia Sztuki Wojennej
– Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
– Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
– Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
– Politechnika Warszawska
– Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
– Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
– Szkoła Główna Służby Pożarniczej
– Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
– Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
– Uniwersytet Warszawski
– Warszawski Uniwersytet Medyczny
– Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

Uczelni niepublicznych co ciekawe jest w Warszawie więcej i często mają one także większą ilość studentów. Jest to związane z tym, że jeśli rodzice posyłają dziecko na uczelnie prywatną to myślą, że pomagają jemu w zdaniu. Jeśli ktoś płaci za studia to wymaga żeby były one ukończone i niekiedy można znaleźć takie uczelnie, gdzie za samo pójście i płacenie dostaje się papierek. Jednak jest wiele uczelni, które nie stosuje się do tej zasady i to, że ktoś płaci wcale nie oznaczaj, że będzie miał zdane studia. Jest to dość ważne, ponieważ trzeba pamiętać o tym, szczególnie młode osoby, które idą na studia, że uczelnie publiczne nie pobierają opłat za studia. Tylko w przypadku studiów zaocznych, jednak one odbywają się rzadziej, a także prowadzący zajęcia są zmuszeni przyjść na zajęcia w weekend co nie wszystkim się podoba. Jeśli chodzi o uczelnie niepubliczne to one oczywiście są wszystkie płatne, a koszt wynosi na nich około 500 zł miesięcznie. Jest to cena oczywiście uśredniona i niekiedy jest ona wyższa albo niższa, wszystko zależy na jaką uczelnie chce się udać przyszły student, a także od tego czy rodzice potrafią jemu opłacić szkołę prywatną.

Studia w Warszawie, co trzeba wiedzieć
Trzeba wiedzieć, że przede wszystkim jest to bardzo drogie miasto, gdzie nie zawsze wszyscy będą pomocni i dobrzy. Bardzo często na pierwszym roku studiów można znaleźć osoby, które będą pomocne i będą starał się pomagać wszystkim. Z czasem, gdy dużo osób będzie odpadało, a zostanie studentów naprawdę garstka to będzie trzeba zwracać uwagę na to komu się pomaga i co się dostanie w zamiana, bo niestety, ale bardzo często tak tak właśnie wygląda, że na ostatnich latach bardzo dużo osób pomoże innym jednak chcą w zamian coś innego, coś co pomoże im w nauce tak samo jak to co dadzą innej osoby. Warto wiedzieć kto tak podchodzi do sprawy, ponieważ nie warto być potem nazywanym takim co żeruje na innych, a lepiej zadawać się z takimi osobami, które chcą po prostu zdać studia i pójść do pracy. Bardzo często występuje takie zachowanie braku pomocy, a jest one związane z tym, że ludzie boją się konkurencji na rynku. Jeśli ja Ci nie pomogę to oczywiście nie zdasz i potem w przyszłości pracodawca wybierze mnie zamiast kogoś innego. Takie myślenie jest błędne i należy je eliminować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here